Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.niedziela, 23 października 2011

Przejażdżka WFM-ką.

Nie wiem czy ktoś śledzi mój blog o motocyklu WFM, pisałem na nim o postępach w renowacji motocykla mojego taty. Motocykl jest już gotowy i jak na razie cieszy wyglądem, jazdy jeszcze na większą skalę nie sprawdzaliśmy ponieważ jest za zimno.  Musimy z ojcem zaczekać do wiosny.
Jednak dzisiaj był ciepły jesienny dzień i udało mi się motocyklem przejechać około 7 km. Była to premiera motocykla na trasie po jego ponownych narodzinach no i moja premiera jako motocyklisty - nigdy wcześniej w moim życiu nie kierowałem motocyklem. Jedynie jako trzynastoletni chłopiec miałem przez kilka miesięcy motorynkę. Później to tylko jazda na rowerze no i oczywiście samochodem.  Przyznam szczerze, że nie mam prawa jazdy na motor, muszę je dopiero zrobić. Nigdy do tej pory nie interesowały mnie motocykle, a pierwszym który mi się spodobał jest WFM-ka mojego taty.
Wybrałem się na przejażdżkę po wiejskich drogach w okolicy mojego domu. Jazda motocyklem bardzo mi się spodobała, prędkość maksymalną którą udało mi się rozwinąć to 40 km/h. Jednak w tym wypadku prędkość nie była ważna, cieszy przede wszystkim, że z takiego trupa jakim była WFM-ka na początku wyszedł bardzo ładny motor.
Lubię stare przedmioty i cieszy mnie gdy wyglądają i funkcjonują należycie. W domu mamy trochę starych, zabytkowych mebli oraz pewną grupę sprzętów użytkowych z dawnych lat które bardzo dobrze nam służą. Mój teść zawsze powtarza, że ja to się fascynuję tylko rzeczami z przed 50 lat, chyba coś w tym jest. Zawsze cieszą mnie te rzeczy ponieważ są ładne i funkcjonalne bez zbędnych gadżetów no i co najważniejsze stare wyroby bywają bardzo trwałe. Trwałość dawnych wyrobów wynika z innej filozofii produkcji, otóż dawniej często robiono rzeczy które miały z założenia służyć przez pokolenia, a dzisiaj planuje się zużycie po to aby ludzie wciąż kupowali nowe wyroby ( czytaj - buble).Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć motocykla to polecam:
http://wfm-ka.blogspot.com/2011/10/galeria-zdjec.html

2 komentarze:

  1. Po renowacji motocykl pięknie się prezentuje :-)
    Teraz tylko czekać wiosny ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. I przyjazdu nim do Jedlisk.
    Pozdrawiam serdecznie i aby do wiosny :-)

    OdpowiedzUsuń