Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.poniedziałek, 27 stycznia 2014

Jak pomóc bezdomym kotom z działek.

Ogródki i koty ogródkowe zimą wyglądają smutno.


Ostatnio moja mama bardzo zaangażowała się w pomoc dla kotów które żyją na ogródkach działkowych. Zimą dla kotów jest szczególnie trudno, wymagają one nie tylko dokarmiania ale też potrzebne są dla nich ciepłe miejsca do ochrony przed mrozem i śniegiem.
Ktoś przypadkiem opowiedział o tym jak można tanim sposobem zbudować budy dla kotów które doskonale się sprawdzają, informację tą przekazałem mojej mamie. Chciałbym się też nią podzielić szarzej w internecie i dla tego piszę o tym na forum.

Sposób polega na tym, że z użyciem kartonowych pudełek, styropianu i folii stretch można zbudować ciepłe i funkcjonalne domki dla kotów.
Pudełka kartonowe od wewnątrz wykładamy styropianem o grubości 3 cm (wszystkie ścianki), zamykamy całość i owijamy starannie folią stretch, można jeszcze dodatkowo zabezpieczyć folię taśmą klejącą. Na koniec wycinany nożykiem do tapet wejście do takiej budki.
Budy które zbudowaliśmy od jesieni doskonale się sprawdzają, są suche i ciepłe, koty bardzo chętnie z nich korzystają, szczerze polecam.
A na koniec dla relaksu - śpiący inaczej :)


4 komentarze:

 1. koty to wspaniałe zwierzęta...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za komentarze :)
  To jest dobry sposób który się sprawdza w działaniu - koty z tego korzystają i mają ciepło. Chciałem się podzielić tym pomysłem i dla tego opisałem go na blogu.
  Pozdrawiam, Tomek.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie koty przez jakiś czas przychodziły na dokarmianie (rodzinka mojego Timona - tak z 5 -6 sztuk), ale pewnego dnia nie przyszły i od tego czasu słuch i ślad po nich zaginął. Może znalazły lepszy lokal...
  Budki są łatwe do zrobienia - wystarczy w najbliższym sklepie spożywczym poprosić o pudło po bananach, które i tak wyląduje na śmietniku.
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń