Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.wtorek, 6 maja 2014

Pomajowo, czyli po 1 maju ;)

Jak każdy kto chce żyć w zgodzie z własnym sumieniem i obyczajem - świętowałem 1 maja pracą. Bo jakże inaczej, świętować Święto Pracy, lenistwem nie wypada. Jak każdego dnia pojechałem do zakładu i tam przepracowałem solidnie kilka godzin do obiadu.
Po obiedzie to dałem sobie prawdziwy wycisk, postanowiłem, że aż do zmierzchu będę wycinał gałęzie i formował drzewa na naszej dziedzice, zrobiłem prawie 2/3 z całego areału - po wszystkim padłem na pysk wieczorem przed komputerem i byłem zadowolony.
Przez prawie dwa lata nie wycinałem młodych gałęzi i różnych dziwnych odrostów w pniach i konarach naszych drzew więc nazbierała się ogromna "kupa" do spalenia w ognisku, część jest na tyle gruba, że trzeba będzie ją pozyskać do palenia w piecu. 


Ogniska z takiej "kupy" są przepyszne.


A tu są nasze drzewka po zabiegach stylistycznych, wreszcie nie będę się bał przejeżdżać busem pod śliwkami.

W zasadzie to pogoda się nam załamała, jest zimno, tak, że trzeba było nieco podwyższyć temperaturę na piecu co, przyznam szczerze, że jak do tej pory to jeszcze nie wyłączyliśmy co.
Oczywiście drugiego maja też pracowaliśmy - w końcu mieszkamy na wsi więc na wakacje nie musimy wyjeżdżać ani na żadne tam długie weekendy, przyrodę mamy po prostu u naszych stóp, wystarczy opuścić ganek.
W sobotę trzeciego maja wybraliśmy się na bardzo smutną (tym razem) giełdę staroci do Bytomia. Dobrze, że na Śląsku są twardzi ludzie którzy nie boją się złej pogody bo pomimo wyjątkowo niesprzyjających warunków giełda się odbyła chociaż wesoło nie było.


Na szczęście są tacy co zimna się nie boją i całe to załamanie pogody, nocne przymrozki mają tak w zasadzie głęboko w zadzie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz