Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.niedziela, 23 stycznia 2011

Szafka eklektyczna z poprzedniego postu.

Odnowiłem szafkę którą kupiłem w zeszłym tygodniu w Czaczu, a o to jak wygląda w nowej odsłonie.

2 komentarze:

 1. nareszcie drewno a nie białę przecierki. możesz cos więcej napisać? mam podobną szafeczkę i muszę ją zliftingować ale na drewniano.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :)
  Mi też podobają się klasycznie odnowione meble - na drewniano.
  Tą szafkę na początku musiałem oczyścić ze starej politury (wyszlifowałem też wnętrze i wypolerowałem okucia). Jako że była to politura szelakowa to nie było trudno. W takim wypadku można delikatnie przeszlifować powierzchnię, elementy rzeźbiarskie można przemyć denaturatem lub gdy stara powłoka nie chce schodzić trzeba użyć zmywacza do farb. Gorzej jest gdy mebel jest zalakierowany lub pomalowany farbą bo w takim wypadku nie obejdzie się bez zmywacza do farb, zwłaszcza przy grubej i mocnej powłoce i przy rzeźbionych elementach.
  Następnie wybarwiłem szafkę bejcą aby nadać jej kolor w odcieniu brązu, na koniec mebel został pokryty nową politurą szelakową.
  Jeżeli nie masz wprawy w kładzeniu politury to możesz użyć lakieru bezbarwnego który daje trwałą powłokę, bądź wosku. Lakier jest znacznie prościej położyć jednak nie jest to powłoka uznawana przez koneserów antyków za właściwą. Lepszym rozwiązaniem jest położeni powłoki z wosku, nie jest to specjalnie trudne ponieważ można kupić gotowe woski w większości marketów. Używając wosku trzeba się tylko liczyć z faktem, że po kilku latach mebel będzie trzeba odświeżyć ponieważ wosk się wyciera z czasem.
  Gdybyś miała jeszcze pytania to pisz śmiało :)
  Pozdrawiam, Tomek.

  OdpowiedzUsuń