Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.czwartek, 6 stycznia 2011

Film MGŁA

 1.  Mgła (1/4) w youtube.com 
 2.  Mgła (2/4) w youtube.com  
 3.  Mgła (3/4) w youtube.com  
 4. Mgła (4/4) w youtube.com   
Przed chwilą obejrzeliśmy ten bardzo poruszający film. Film który jest bardzo skromny, a jakże silny w wymowie. To aż nieprawdopodobne jaki niesie przekaz, jak nasze państwo jest rozdrapywane na drobne w imię niskich prywatnych interesów grup uzurpujących sobie prawo do władzy. Film przedstawia wiele znanych faktów, jednak pokazuje je z perspektywy osób bezpośrednio uczestniczących w dramacie Katastrofy Smoleńskiej. Film ujawnia szereg zakulisowych rozgrywek walki i władzę, walki o zaistnienie w mediach.

Warto aby każdy Polak zobaczył ten film niezależnie od tego jaką popiera opcję polityczną. My go widzieliśmy i muszę szczerze powiedzieć, że ten film ma duże znaczenie, warto aby każdy widząc go mógł wyrobić sobie własne zdanie. 

Dzisiaj mija kolejny dzień od emisji filmu, budzi on wiele komentarzy na forach internetowych. Jeden z komentarzy szczególnie zwrócił moją uwagę, postanowiłem zacytować kilka pierwszych zdań: 
"Mgła - film arcyważny
Jeżeli ktoś ma wciąż wątpliwości co do istnienia podziału na dwie Polski, musi ten film obejrzeć. Zrozumie wtedy, że polem przez które ów przedział przebiega jest nasza, Polaków wyobraźnia. Wyobraźnia jednych wypełniona jest wciąż goryczą i bolesnym pięknem kwietniowej żałoby; drugich natomiast, znudzeniem i zniecierpliwieniem...."

1 komentarz:

 1. proponuję obejrzeć jeszcze to
  http://www.youtube.com/watch?v=mDcd0SvjE5A

  Brief uit Polen

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń