Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.niedziela, 20 grudnia 2015

Już od kilku tygodni przez całe dnie słychać od strony lasu dźwięki wystrzałów, sezon łowiecki jest w pełni. Zapewne to wygnało na pola koło naszej wsi stado jeleni. Gdy wyprowadzałem psy o poranku to jakieś 500 metrów od mojej posesji było ze 40 jeleni, były tam łanie i samce z pięknymi porożami. Gdy psy się spostrzegły co widać to o mało nie dostały szału. Było mi bardzo ciężko utrzymać je na smyczy. Przy tym patrzyłem z podziwem na to piękne zjawisko. Starałem się jednocześnie zrobić kilka zdjęci komórką ale niestety jest to za słaby sprzęt, jaka szkoda , że nie miałem prawdziwego aparatu.

Tu jeszcze kundle nieświadome niczego delektują się rutynowym spacerem.

Już wiedzą i szarpią się na smyczach jak targane huraganem.

Zbliżamy się do stada, a one tym czasem decydują się na ucieczkę.

Przebiegają przez pole tak żeby przeciąć nam drogę jakieś 200 do 300 metrów przed nami.

Niech sobie teraz ktoś wyobrazi jak to jest, że w jednej ręce trzymam komórkę i próbuję robić zdjęcia, a w drugiej po zsumowaniu jakieś 70 do 80 kilo rozszalałych psów na smyczach. Ręka potem mnie bolała, a Lusia po wszystkim z wrażenia, że widziała tyle uciekających jeleniowatych zrobiła taką kupę, że długo będę wspominał ;) Ona często gdy się denerwuje lub coś intensywnie przeżywa to robi tzw. "złe kupy" .


A tak żeby zmienić temat to trafiła jakiś czas temu w moje ręce cała biblioteczka dawnego komunisty. Te książki przeleżały jakiś czas w kartonach zawadzając tylko i podczas robienia porządków zdecydowałem, że je spalę. Postanowiłem tak zrobić bo jak na przykład widzę takie dzieło jak "Ludzie Trzydziestolecia" które gloryfikuje komunistycznych siepaczy to co innego można z takim czymś zrobić jak nie wrzucić tego do ognia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz