Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.poniedziałek, 25 lutego 2013

Mam nadzieję, że to ostatnie zimowe zdjęcia które publikuję w tym roku bo od wczoraj mamy intensywne roztopy. 
Poprzedniej niedzieli też były roztopy i myślałem, że to już koniec śniegu, a tu w poniedziałek trzeba było się spocić przy odśnieżaniu.

Zimą dom wygląda smutno, wiosną się ożywia, aż nie mogę się doczekać gdy wszystko się zazieleni i posesja nabierze kolorytu.


Zdjęcia które pokazałem mają wartość archiwalną ponieważ teraz brzydkość widać - roztopy i błoto.

Ten post to jest taki trochę groch z kapustą bo przy okazji publikacji bieżących zdjęć znalazłem kilka które robiłem naszym zeszłorocznym i smacznym winogronom. Jest się czym pochwalić w ten szary, przedwiosenny czas, tym bardziej, że nasze winogrona są bardzo smaczne.


Co by tak jeszcze o płodach naszej ziemi to powiem, że do niedawna mieliśmy jeszcze nasze pomidory w misce w kuchni. Były nieco przesuszone i nie chciały już dojrzewać ale były prawdziwe i zdrowe no i jakie trwałe - wytrzymały aż do lutego.

 

4 komentarze:

 1. Wszystkich nas teraz czeka bury widok za oknem. Ale i tak lubię ten okres, bo przecież lada moment będzie pięknie i zielono. Zacznie pachnieć ziemią i wiosną:-)))
  Nasza winorośl jeszcze raczej rachityczna ( dwa owoce wydała w zeszłym roku:-))) Ale to jej pierwszy rok u nas...I jeszcze pytanie - w jakiej temperaturze przechowały się te pomidorki?
  Pozdrawiam z rozmokniętych Żuław!
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam nadzieję, że niedługo będzie ładnie i zielono.
  Nasza winorośl jest jeszcze młoda w tym roku minie cztery lata odkąd ją posadziliśmy, tyle, że rośnie w słonecznym miejscu i odżywiamy ją kompostem,a zimą okrywamy słomianką przed mrozem.
  Co do pomidorków to powiem szczerze, leżały sobie w kuchni na stoliku pod oknem koło kaloryfera. Pomidorki zostały zebrane jesienią tuż po pierwszych przymrozkach jako małe i zielone owoce. Czekaliśmy aż dojrzeją i dojrzały, tyle, że te ostatnie wyschły przy okazji.
  Pozdrawiam z bardzo błotnistego południa,
  Tomek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My też nie możemy doczekać się wiosny.
  Wracając do tematu winogron - nasze zmieniły się w pyszne wino :-)
  Zaraz mam zamiar się nim rozgrzewać i przegonić katar, który sprzedała mi córcia.
  Pozdrawiam z szarego, mglistego, błotnistego centrum.
  Edyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałem na blogu jak powydostawało to wino :)
   Na pewno jest smaczne.

   Życzę powrotu do zdrowia i aby do wiosny,
   Tomek

   Usuń