Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.



niedziela, 9 listopada 2014

Długo czekałem ale się udało :)



Od dawna marzyłem żeby zdobyć zdjęcie naszego domu przedstawiające go w oryginalnej postaci. No i się udało, oto powyżej jest zdjęcie naszej gorzelni z 1914 roku. Szkoda, że za komuny w latach osiemdziesiątych gdy przeprowadzono remont  dom oszpecono.

Tak budynek wyglądał gdy go kupiliśmy w 2007 roku.

Kolejne zdjęcie z 2007 roku.

Obecnie nie mam już raczej szans żeby przywrócić dawny wygląd budynku, szkoda bo gdybym wygrał w totka to bym się chyba pokusił. Mamy w planie aby w przyszłym roku zdjąć tynk z podmurówki i odsłonić oryginalne cegły. Nie licząc wielu innych prac które jeszcze mamy do zrobienia.

Stan obecny - późna jesień 2014.




9 komentarzy:

 1. Niesamowite jak można zeszpecić budynek. Są oczywiście "piękniejsze" przykłady, ale i tak jesteście dobrym przykładem. Zastanawiam się jak wyglądał mój dom w czasach swej wspaniałości. Niestety póki co nie na trafiłam na materiał porównawczy, a sąsiadka zza płotu, co się w domu wychowała jakoś tak nie bardzo chce coś więcej powiedzieć.
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, bardzo łatwo jest zepsuć budynek.
   Podobnie jak Ty, nieraz rozpytywałem ludzi o to jak wyglądał nasz dom przed przebudową, wielu już nie pamiętało, niektórzy wspominali, że był z cegły, mówiono, że komin był z przodu. No i przytrafiło się zdjęcie i teraz wszystko jest "czarno na białym" :)
   Życzę znalezienia podobnej fotografii :)

   Usuń
 2. Fantastyczne zdjęcie aż wierzyć się nie chce, że to ten sam dom - wyglądał pięknie.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, kiedyś był piękniejszy. Jednak to wciąż ten sam budynek.
   Pozdrawiam, Tomek.

   Usuń
 3. Chyba nie ma co silić się aby przypominał stan z początku swojego istnienia. Widzę, że z zewnątrz zainwestowałeś w okna, fajny ganek, kominy, teraz to przydałoby się zrobić elewację, ale nie sugerować się przy tym przeszłością, było - minęło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak sobie tylko pisałem, że chciałbym go odtworzyć aby przypominał oryginał. Obecnie jednak mamy swój plan i chcemy go z czasem zrealizować. Oczywiście zamierzamy odnowić elewację, chcemy też aby odsłonić nieco klinkierowej cegły przy podstawie budynku. Mam nadzieję, że jak już skończymy to może będzie to nieco inny budynek, mam na myśli, że trochę odświeżony ale w charakterze starej budowli.

   Usuń
 4. To przykład, jak nowoczesność: niszczy "niepraktyczne" piękno.
  Kiedyś nawet obiekty przemysłowe starano się robić ładne, a wyczucie proporcji nieustannie mnie zadziwia. Życzę Duuużej wygranej w totka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. To prawda, teraz jest niższy.
   Szkoda, że nie jest taki jak dawniej.

   Usuń