Jak inni ludzie w Polsce walczą i o co im chodzi: www.stopwiatrakom.eu - porozmawiaj o wiatrakach.poniedziałek, 16 maja 2011

Opuszczony folwark.Więcej zdjęć na: 

6 komentarzy:

 1. Proszę zdradzić tajemnicę gdzie znajduje się ten folwark? Lubię takie ruiny oglądać, chętnie się tam wybiorę na wycieczkę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, to nie tajemnica, dwór znajduje się we wsi Torzeniec przy drodze 450 z Wieruszowa do Kalisza.
  Dużo ciekawych zdjęć z tego miejsca można znaleźć na stronie:
  http://www.kepnosocjum.pl/photogallery.php?album_id=207
  Jest też film dokumentalny na youtube.pl pod adresem:
  http://www.youtube.com/watch?v=tBRH1MmPO5Q

  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jeden komentarz z mojej strony, szczególnie polecam zdjęcie fortepianu na kempnosocjum.pl.
  Ten sam fortepian w innym ujęciu jest na stronie:
  http://sddroga.home.pl/autoinstalator/joomla/images/phocagallery/czlonkowie/thumbs/phoca_thumb_l_torzeniec_2008.jpg
  To drugie zdjęcie jest również świetne, żałuję, że ja nie wszedłem na strych może i mi by udało się zrobić równie ciekawą fotografię.
  No ale może Pani się uda, powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe zdjęcia, zapewne wybiorę się obejrzeć ten dworek. Muszę się pochwalić iż w Kopicach też byłam kilka razy. Moi dziadkowie mieszkali tam przez krótki czas po wojnie. Opowiadali jak tam było pięknie, choć ubogo - wszystko z zamku i domu zarządcy zostało rozszabrowane.
  Sama natomiast miałam okazję zdzierać kolana bawiąc się w dworku w Krzywiczynach. Teraz ten dworek również popada w zapomnienie. Natomiast dom obok, który należał do syna właściciela jest w rekach naszej rodziny. Mój wujo włożył sporo wysiłku i pracy by go odrestaurować. Aż mnie korci by wrzucić parę fotek na stronę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak swoją drogą to ciekawe czy ktoś kiedyś odrestauruje pałac w Kopicach ?

  Ja osobiście choć często bywałem w Krzywiczynach to tak naprawdę nigdy nie miałem okazji zwiedzić tamtejszego pałacu. Będę musiał to kiedyś nadrobić.

  Z miejsc które mogę polecić w okolicy to szczerze zachęcam aby próbowała Pani kiedyś spenetrować resztki dawnego parku w Pokoju przy drodze Opole - Namysłów. W lesie w okolicy stawów w kierunku na Opole można znaleźć naprawdę niezwykłe obiekty. Przy tym część parku będąca w obrębie miasta Pokój robi też wielkie wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pałac zaczęto odnawiać - niestety tymi próbami więcej zrobiono szkód niż pożytku. Natomiast przyległy park jest bardzo interesujący- choć w tej chwili przypomina dżunglę. Małą architekturę pochłonęła zieleń :)

  Jak już moja chatka w Jedliskach będzie nadawała się do zamieszkania, przy okazji wakacji zorganizuję rodzinie zwiedzanie okolicy :)

  OdpowiedzUsuń